KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14445261
nr 1444 5261
Wladimir Meurman
(1885-1964), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap. Signerad. Olja på duk, 25x42cm, yttermått inklusive ram: 40x55cm
Wladimir Meurman, svensk svensk grafiker och målare född i Akkerman, Ryssland (Ukraina) 1885, död 1964 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 24 januari 2022
kl 18:18:18
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Wladimir Meurman
Läs mer om Wladimir Meurman